Pokračování a shrnutí kauzy v Českých Budějovicích se společností e.On 🏍️

Ing. Miloslav Jaroš
Ing. Miloslav Jaroš

Dříve zveřejněnou kauzu propojení Českých Budějovic a společnosti e.ON dále analyzujeme. Zjišťujeme propojení mezi těmito subjekty, za nimiž stojí Jaroslav Rynda, zaměstnanec e.ONu, a Jaroslav Rynda, zaměstnanec Statutárního města České Budějovice.

Posuďte sami:

  1. České Budějovice si pronajmou dva elektrické skútry od společnosti e.ON za částku 60.000 Kč bez DPH, a to i na zimní období, kdy je nemohou používat.
  2. České Budějovice se podílí na reklamní kampani pro e.ON – do této zapojují svou městskou policii, mimo jiné shodou okolností právě Jaroslava Ryndu. Ten ochotně vysvětluje, kterak je se skútry od e.ON spokojen a jak jsou tyto skútry, jejichž maximální rychlost je 45 km/h, vhodné pro městskou policii.
  3. Statutární město České Budějovice se ve smlouvě s e.ON deklaruje jako „společnost zabývající se všeobecnými činnostmi veřejné správy“, ač není žádnou společností, a už vůbec ne takovou, která se zabývá všeobecnými činnostmi veřejné správy, nýbrž veřejnoprávní korporací, vykonávající činnost veřejné správy jí svěřenou zákonem.
  4. České Budějovice se smluvně zavazují prezentovat společnost e.ON na českém trhu a „provádět reklamu a PR dle svých nejlepších schopností a znalostí s cílem prezentace, propagace a zviditelnění obchodní značky e.ON“.
  5. Spojnicí mezi nestandardními smlouvami a zakázkami je právě jméno Jaroslav Rynda; to figuruje jak na listinách e.ONu, jako její zaměstnanec, tak na straně Statutárního města České Budějovice, jako strážník obecní policie, tak v propagačních materiálech, vytvářených společností e.ON ve spolupráci s městem České Budějovice.
  6. Po zveřejnění smluv v registru smluv a po článcích upozorňujících na danou situaci Jaroslav Rynda končí u městské policie „na vlastní žádost“.

Více informací, včetně zdrojů k jednotlivým skutečnostem, v článku Jana Havlíčka ze dne 1. 3. 2020 zveřejněném ZDE.

Strážníci z Českých Budějovic na elektrických skůtrech.
ČESKÉ BUDĚJOVICEKLIENTELISMUSNAŠE KAUZY

Ing. Miloslav Jaroš

Míla pracoval dlouhá léta pro státní správu v rámci několika krajů.