Strážník, který si ponechal cizí mobilní telefon 📱

Mike Oganesjan
Mike Oganesjan

Dne 24. 1. 2019 našel pozorný občan na ulici cizí telefon Apple iPhone 7 Plus, který předal strážníkovi městské policie Radku Šímovi, který vykonával běžnou hlídkovou činnost na přechodu pro chodce na Praze 1. Radek Šíma si tento mobilní telefon ponechal.


V roce 2017 Radek Šíma nastoupil k Městské policii hl. m. Prahy, kde byl přidělen na služebnu Uhelný trh, Praha 1. V únoru 2018 byl přeložen z Uhelného trhu na Malou Stranu (služebna Letenská), kde již v tu dobu sloužilo několik jeho spolužáků, kterým v té době dlužil v řádu stokorun peníze, které si půjčoval na tzv. „školáku“ za účelem nákupů kafíček z automatů, občerstvení či lístků na vlak.

Svým kolegům tvrdil, že mimo funkci u MP Praha podniká v oblasti realit. Po „převelení“ na Malou Stranu se kolegů ihned dotazoval, ve kterých restauracích má jako strážník jídlo zdarma, případně kde má slevy na kávu.


Obvodní soud pro Prahu 1 pana Radka Šímu nejprve v srpnu 2019 uznal vinným trestním příkazem (proti kterému si Radek Šíma podal odpor), následně soud v rámci nařízeného jednání na 9. 10. 2019 opět uznal vinným Radka Šímu vinným, kdy mu byl udělen roční podmíněný trest s odkladem na 3 roky a zákaz činnosti na 3 roky.

Při posledním hlavním líčení se snažil Radek Šíma tvrdit, že předmětný incident hlásil jak dozorčímu, tak vedoucího služebny, avšak tyto osoby tuto skutečnost popřely.

Následně se Radek Š. snažil svalit část viny na svého kolegu, který však nebyl za věc odpovědný, neboť telefon přebíral Radek Šíma a měl hlásnou povinnost přímo on.


Radek Šíma v minulosti působil u státní Policie v Chomutově a před změnou služebního zákona v roce 2006 po odsloužení 11-ti let odešel, aby pobíral rentu a začal neúspěšně podnikat v oblasti realit.

Usnesení o zahájení trestního stíhání Radka Šímy.

Celé usnesení je k dispozici ZDE.


NAŠE KAUZY

Mike Oganesjan

Mike tvořil přes 4 roky videa na platformu YouTube, která byla zaměřena zejména proti Městské policii. V rámci YouTube často také odhaloval korupční kauzy v této i jiných strukturách.